Sapanca’da bir kaç haftalığına kapandıkları evde birbirinden güzel 8 şarkı ürettiler.. Her birini dinlediğimde ayrı sevdim. Fikirleri başta en güzeli. Ev konsepti olan bir sahnede konser yapma fikriyle çıkılan yolun evde kapanıp şarkı kaydetmeye uzanmasıyla gelişmiş her şey. Çokta güzel olmuş.

Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin’den ‘Evde’ albümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Spotify’ da sürekli sürekli dinliyorum, asla sıkılmadım. Aynı zamanda arkadaş olan bu dörtlü hem sözlerini yazdılar hem müziklerini yaptılar. Ellerinde ne kadar enstrüman varsa ortaya koymuşlar. 21 gün aynı evde, Sapanca’da birbirinden güzel 8 şarkı hazırlamışlar. Her biri bu deneyimi ayrı güzel anılarla özetliyor. Pandemi koşullarında her şeyden biraz olsun uzaklaşabilmek, sevdikleri müziği üretmek, farklı bir deneyim yaşamak onlar için muhakkak çok keyifli olmuştur. ‘Evde’ albümü tamamıyla bulunduğumuz koşulları özetliyor. Aylardır evde ve türlü hissin içindeyiz. Bu albümde yine tam olarak bu bence. Şarkıların her biri birbirinden güzel ama sanırım şimdilik favorim Sedef Sebüktekin sesinden dinlediğim Zehir diyebilirim.

Neyin içindeyiz? Yüzümüz hep yara bere
Zehri kalbinden içiyoruz bile bile
“Neden?” deme, cevabına elim uzanmıyor
Yollarımız ayrılıyor burada belki de sandım ki sana çıkıyor tüm sokaklar önümdeki
Yanıldık, inanmıştık
Aşkımız aldattı bizi
Aldattı bizi neyin içindeyiz? Yüzümüz hep yara bere
Zehri kalbinden içiyoruz bile bile
“Neden?” deme, cevabına elim uzanmıyor
Yollarımız ayrılıyor burada belki de bir kez daha inanamam sözümüze
Cesaretimiz yok, ihaneti özümüze
Tutunduğum ne varsa ardına sızmam gerek
Gidiyorum senden, hala seni düşünerek

Merak ediyorsan albüm linkine buradan ulaşabilirsin. Sevdiğim grupları ve sesleri daha önce yaptığım gibi yine yeni yazılarda paylaşmaya devam edeceğim…

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir