Mekan

Kadıköy de bir nostalji: Fahriye Cafe

Kadıköy’den Moda sokaklarına yürürken ara sokakta şirin, keyifli, sıcak bir mekan: Fahriye Cafe .. Telaşlı koşturmacaların arasında belki gözden kaçırdığın, belki dalgınlıkla önünden geçip gittiğin bu cafeyi şimdi tanımanı öneririm..

Küçük masalar, lezzetli menüler, dekor.. Kendini rahat hissetmemen imkansız. Kitabını alıp atmosferden kopmak mı istiyorsun? Sezen’in gençlik fotoğrafına karşı kahveni mi yudumlamak istiyorsun? Meşhur lezzetlerini mi denemek istiyorsun? Fahriye tam sana göre. Fotoğraf çekmek için de şahane noktaları var tabi. İnanılmaz sıcak bir ortam. Orada zaman geçirdiğimde dışarıda akan hayattan ne kadar izole olduğumu hatırlıyorum şimdi. Ne kadar keyifliydi. Şu an tam da ışınlanıp aynı zamanı yeniden yaşamak isterdim ama malum sokağa çıkma yasağı pek müsaade etmiyor. Sokakların da yürümeyi özledim Kadıköy’ün. Burada oturup kitabımı okuyayım. Akşam olsun ben saatin kaç olduğunu farketmeyeyim istiyorum.

Kahvaltı için mesela arkadaşlarınla buluşmayı planlıyorsan, kendine biraz zaman ayırmak istiyorsan, farklı lezzetleri bu sıcak mekanda tatmak istiyorsan ilk fırsatta mutlaka gitmelisin. Tezgahta duran tatlardan gözlerini ayırabilirsen mutlaka kitaplığındaki kitaplara bakman lazım. Üst katta büyük koltuğa kurulup kitabını oku ya da alt katta kahveni yudumlarken Moda sokaklarını arşınlayan insanları seyret.

Bahar aylarını, haftasonlarını, güzel havaları şimdilik kaçırıyoruz. Ancak mutlaka yine özgürce baharı yaşayacağımız günler gelecek. Benimse ilk yapacağım şeylerden biri kendimi Kadıköy’ün sokaklarına atmak olacak. Yürümekten bitap düşmeyi bile planlıyorum 🙂 Keşfedilecek çok yer var, yakında güzel günler.. Çok yakında.

Çiğdem Yaşar

Merhaba, ben Çiğdem😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir