Dinginlik vaad eden bir köşe

Rita Moda.. Moda da bir mekan..

Oldukça nezih, kaliteli ve son derece şık bu mekanı gelin birlikte inceleyelim.. Mekan, Moda’ nın en güzel yapısı. 120 yaşındaki tarihi beyaz bina neredeyse semt kurulduğundan beri orada. Tiyatro sanatçısı ve Tv sunucusu İlker Ayrık ve eşinin muhteşem yorumu olarak ortaya çıkan bu mekan, hem atmosferi hem menüleriyle gerçekten sizi mükemmel deneyime çağırıyor. Henüz keşfetmediyseniz yerinizi ayırtın. Bugüne dek nasıl gözünüzden kaçtığına üzülebilirsiniz.

Başbaşa romantik yemeklerin yanı sıra kalabalık akşam yemekleri için de oldukça uygun bir ortam mevcut. Üst kata çıkan ahşap merdivenler, perdeler, ışıl ışıl avizeler ve aksesuarlarıyla göz alıcı bir yer.

Menüye varana kadar her şey incelikle düşünülmüş. Vegan beslenme tarzını benimseyenler için de oldukça uygun bir menü hazırlanmış. Sıcaklar, soğuklar, tatlılar, ana yemekler ve salatalar.. Her biri ayrı ağız sulandırıyor.

Gittiğim akşam çok hasta olmama rağmen damağımda kalan en çarpıcı lezzetlerden biri Risotto olmuştu. Ördek etini de ilk defa orada deneyimledim. Ürünlerin Rita Çiftliği’nden geldiğini de ayrıca belirtmek gerek. Yemekler için belki klişe olacak ama görsel şölendi diyebilirim. Önce göze hitap edip sonra mideyi ele geçiriyor. Bir an önce yemeklerin tadına bakmak isteyeceksiniz.

Dingin bir atmosfer, iddialı menüler, keyifli bir bar ve gastronomik haz. Bence hemen gitmelisiniz..

Çiğdem Yaşar

Merhaba, ben Çiğdem😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir