Ev

3 adımda evini yenile

Yenilik.. Kendin için bir şeyler yapmak. Evinde çokça zaman geçirdiğin şu günlerde küçük bile olsa yeni bir şeyler yapmak istiyorsan basit adımlar at ve evini yenile …

Çalışma masan alışılmışın dışında olsun

Aylardır evlerimizden çalışıyoruz. Home office kültürü için çeşitli yazılar okuduk, metotlar aradık, ev rahatlığında iş verimliliğini maksimize etmek için çeşitli yöntemler denedik, denemeye de devam ediyoruz. Her birimizin motivasyonu farklı olduğu için kimimiz daha kolay uyumu yakalayabildik kimimiz ise belki halen daha zorlanıyor. Yakın zamanda ofislerimize dönmek belki kolay olmayacak. Bu nedenle evdeki çalışma disiplinini desteklemek için konforlu sandalyeler aldık, masalarımızı gün ışığına, pencerelere yaklaştırdık kendimize küçük bir ofis yarattık. Bunu yaparken sıradanlaşmak istemiyorum diyorsan masan orijinal bir parça olabilir. Eski eşyaları evine nasıl uyarlayabileceğini daha önce bu yazımda anlatmıştım. Sen de burada yazılanlardan bir örnek olarak eski bir masayı alıp istediğin renge boyayabilir ya da orijinal haliyle kullanabilirsin. Seçeceğin parça ile home office köşeni özgün hale getirebilir, masandan ayrılmak istemeyebilirsin..

Çiçeklerin enerjisini kullan

Çiçeklerin taze kokularını evinde duymak sana tahmin ettiğinden de iyi hissettirecek. Dışarıya çıkıp parklarda sahilde rahatça yürümek gönlümüzce yapabildiğimiz bir şey değil şu anda. Evine en yakın çiçekçiden alacağın taze çiçekler sana gün boyu ferahlık ve güzel kokular sunabilir.

Kendine ait bir köşe

“Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!..” diyor Virginia Woolf , Kendine Ait Bir Oda adlı kitabında.. Belki seninde buna ihtiyacın vardır. Yazı, içini açmanın en güzel yolu bana kalırsa. Yaşadıkların, hissettiklerin, hayal ettiklerin ve başka ne varsa.. Belki kısa öykülere belki şiir yazmaya yeteneğin varsa onu değerlendirmelisin. Yazmak, düşünmek için kısa bir kaçış noktası oluştur. Evinin bir odası ya da gözüne kestirdiğin herhangi bir köşe. Kahveni içerken düşündüğün, belki yazdığın, belki sadece örgünü alıp oturduğun bir yer yap kendine. Evini yenilerken kendini de yenile.

Hadi sende 3 adımda evini yenile …

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir