Ev

Bahar Gelirken: Balkon Dekorasyon Fikirleri

Cemreler düştü, havalar ısınmaya başladı. Baharın gelişiyle kendimizi balkonlara atmamız yakındır. Peki ya balkon dekorasyonun bahara hazır mı?

Büyük bir teras ya da küçük bir balkon.. Doğru noktalara dikkat edildiğinde mükemmel bir ortam yaratmak mümkün. Önce balkonda ne istediğine karar vermelisin. Masa olacak mı, olacaksa ne büyüklükte olacak? İki kişilik küçük bir masa mı yoksa daha mı büyük? Kaç sandalye olacak ya da sandalye yerine hasır koltuklardan mı olacak? Zemini taş mı olacak ya da ahşap kare parkelerden mi döşenecek? Çiçek saksıları nereye onulacak? Yoksa minimum eşya ile minimal bir mekan mı yaratılacak?

İlk yapman gereken ne istediğine karar vermek. Eğer kapalı bir balkon olacaksa zeminde ahşap malzeme rahat kullanılabilir. Yağmur zarar verebilir yoksa. Hem cam balkonda tekstil ürünlerini de rahatça kullanabilirsin. Tozdan yağmurdan etkilenmemiş olursun böylece. Açık bir balkonda ise yastık, minder ya da örtü gibi parçalar çabuk kirlenebilir. Bu yüzden daha çok balkon mobilyası, hasır masa sandalye kullanılabilir. Silinebilir olması büyük kolaylık sağlayacaktır.

Saksı bitkilerini duvar diplerine yerleştirebilir ya da yerden yüksek bir çiçeklik yaptırabilirsin. Balkon demirlerine asılabilen saksılarda büyük kolaylık sağlıyor.

Benim düşüncem ileride kendi balkonumda büyük bir saksı içinde kendi domates 🍅 ve limonlarımı 🍋yetiştirmek ☺️

Yılbaşından kalan ışıklı topları, led süslemeleri balkon demirlerine asabilir, ışıkların aralarına da tüller sarabilirsin✨Yaz akşamları için oldukça romantik olabilir💫 Büyük bir masa koyabilirsen arkadaşlarını davet edebilir, ikramlarda bulunursun. Saksılar, minderler, farklı ve renkli sandalyeler ile ortamı neşelendirebilirsin. Daha sakin bir akşam hayal ediyorsan bar sandalyeleri ve bir köşeye yiyeceklerle hazırlanmış bir masa da gayet nezih bir seçenek olabilir.

Pazar kahvaltılarını balkonda yapmak yazın en güzel keyiflerinden biri bence ☺️ Uzar gider o saatler.. Tüm gün orada oturmak istersin. Arada alıp kitabını okursun, kahveni içersin, gün batımını izlerken hayal kurarsın.. Yaz hiç gitmesin istersin ✨

Senin balkonun bahara hazır mı peki?☺️

Çiğdem Yaşar

Merhaba, ben Çiğdem😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir