Evde sıkça vakit geçirmeye başladığımız şu günlerde en önemlisi moralimizi yüksek tutmak belki de. Hayat bir yandan devam ederken merak edenler için Bohem Stil Rehberi huzurlarınızda..

Bohem kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiş ve “berduş, çingene” gibi anlamlara geliyor. Özgür ruhu yansıtan, göçebe bir stil yaratmak isteyenler hem moda hem dekorasyonda bu çizgiyi tercih ediyor. Kullanımı bana kalırsa rahat bir stil çünkü oldukça çabasız, kaygısız.. Günlük yaşantına uyarlamak istersen, yaşam alanını buna dönüştürmek istersen evinde küçük dokunuşlarla işe başlayabilirsin.

Küçük ipuçları;

Bohem stilde bir evin olsun istiyorsan ama radikal değişimlerden de çekiniyorsan egzotik bitkilere şans vermelisin. Dev saksılarda yeşil yapraklı bitkilerle ortamın havasını değiştir. Bol ışık alan köşeye yerleştireceğin hasır saksılar, zeminde bir kilim ve etrafa serilmiş minderleri hayal edebiliyor musun 🍃 Yemek masanın etrafına her biri birbirinden farklı sandalyeler koy mesela. Sandalyelerin kumaşı deri, iskeleti ise ahşap olabilir. Pastel renkler ile birlikte kullanacağın ahşap atmosferi dengeleyecektir.

Duvar kağıdı büyük kolaylık..

İşlevsiz duvarları ya da köşeleri duvar kağıdı ile kazanmayı dene. Kitaplık, büfe, boy aynası veya berjer kullanıp boyut kazandırabilirsin. Silinebilir özellikli duvar kağıtları, son zamanlarda gelişen teknolojiyle hem daha çeşitli desenlere sahip hem de eskiye nazaran daha kullanışlılar.

Burada duvara çeşitli çerçeveler, resimler ya da objeler asmalısın. Jüt iplikten örülen dekoratif tabaklar bu duvarlara çok yakışacak. Renkleri de karıştırmaktan korkma. Kırmızı, mor, turuncu, taba, yeşil ve sarı.. Hepsi birbirine muazzam uyum sağlayabilir.

Yatak odası için bir şifoniyer, bitkiler ve pembe bir duvar oldukça romantik bir detay 💕

Bohem stili tercih edip evinde kullanmaya başlamak için aslında çok büyük bütçeler ayırmana gerek yok. Küçük dokunuşlar, hayal gücü ve biraz yenilik.. Hepsi bu. Mutlaka güzel sonuçlar çıkacaktır..

Senin de sevdiğin detaylar varsa benimle paylaş😌

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir