İyi fikir

Eski eşyaları geri kazanalım!

Mayıs ayının bitmesiyle havalar iyice ısınmaya ve sıcak yaz kendini hissettirmeye başladı. Bu sıcak günlerde evlerimizde tıpkı yaz mevsimi gibi renkli ve canlı bir ortam yaratmak için eski eşyalarımızı kullanarak neler yapabiliriz bakalım..

Renkleri kullanırken aynı zamanda eski eşyaları da yenilemek oldukça faydalı olacaktır. Her evde neredeyse demirbaş gibi duran bir konsol mutlaka vardır. Mobilyanın kendi renginden sıkıldıysan ya da yıpranmış haldeyse yenilemek için renk renk boyalar çok büyük yardımcın olacaktır. Vişne rengi, amber, zümrüt ya da yakut kırmızı renkleriyle boyayacağın mobilyalar salonda star parçan olabilir. Yatak odasının vazgeçilmezi şifonyerler, dresuarlar ya da mutfakta yardımcımız olan kiler dolapları da istenilen renge boyanıp yeniden kazanılabilir.

Kitaplığını göz alıcı bir hale getirmek için mavi tonlarını kullanmanı öneririm. Renkli bir mutfak istersen de turuncu şahane bir seçenek olacaktır. Özellikle jüt halı ya da kilimlerle boyadığın mobilyaları uyum içinde kullanabilirsin. Jüt halı mekanda dengeyi sağlarken geleneksel kilim desenleri renkleri katlamana olanak sağlar. Dresuar boyamak istersen de aksesuarlarla zenginleştirip odak haline getirebilirsin. Boya olarak ne kullanacağım dersen de Cadence markasının envai çeşit ürünlerinden yararlanabilirsin. Akrilik boyaların renk seçeneği oldukça geniş. Yaratıcılığını özgür bırakıp mobilyalarını yeniden kazanabilirsin.

Yaz mevsimini evlerimizde karşılarken ufak dokunuşlar ve değişiklikler yapmak bize oldukça keyif verecektir. Sıcak renklerle canlandırılan ortamlarda zaman geçirmek psikolojimize de oldukça yararlı olacaktır.

Sana da evinde keyifli zamanlar dilerim 🌈

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir