İyi fikir

Eşyalarını yenilemek isteyenlere mini bir rehber

Yeni bir eve taşınırken ya da evde olan eski eşyaları değiştirirken ufak kaoslar yaşamamak için dikkat edilmesi gereken detaylar var. Hazırsan mini rehber başlıyor..

Ton sür ton kullanmaktan çekinme!
  • Genel olarak eşya seçimi ve alışverişi yaparken acele etmemek esas olmalı. İlk aşamada neyi sevdiğine, ne istediğine karar vermelisin ki tarzına göre bir dekor ortaya çıksın.
  • Koltuğundan halısına, masasından tv dolabına kadar hepsini bir seferde tamamlamak şart değil. En sevdiğin ve evinde mutlaka olmalı dediklerinden başlayabilirsin.
  • Evin özelliklerine dikkat etmelisin. Küçük metrekareli dairelerde büyük hacimli mobilyalar hareket alanını kısıtlar. Geniş salonlarda bu eşyalar daha rahat kullanım sağlar.
  • Bol ışık alan büyük pencereler varsa bırak ışık içeriye dolsun. Böylelikle renk tercihlerini rahatlıkla koyu tonlardan yana kullanabilirsin.
  • Ton sür ton kullanmaktan çekinme. Mutlaka diğerlerinden fazla sevdiğin bir renk vardır. Evini ya da evinin hangi bölümünü yenilemek istiyorsan ton sür ton yaratmayı deneyebilirsin.
  • Zamansız modeller seçmek bir kaç yıl sonra verdiğin karardan pişman olmanı önler. Bugünün çok popüler bir ürününü almadan önce tasarımına bir kaç kez daha alıcı gözle bakmalısın. İleride sıkılmadan kullanmaya devam edebileceğin formlar seçmeni öneririm. Mesela daha önce burada bahsettiğim bir Chester koltuk tam bir klasik.
  • Mümkün olduğunca doğal ve geri dönüştürülebilir malzemeler tercih etmeye çalış. Markalar bu konuda son yıllarda daha bilinçli ürünler ortaya koymaya başladılar ki olması gereken bence de böylesi. Ekosisteme ne kadar az zarar verilir ise, üretim aşamasında enerjiden tasarruf edilir ise o kadar faydamız dokunacak dünyamıza.
  • Doğal ürün derken bir de lokal ürünlere değinmek istiyorum. Çok fazla marka var ama karar vermeden önce kendin için en iyisini araştırmak için acele etme. Mutlaka bulabileceğin yerli, lokal satıcılar bularak ekonomik anlamda kendin için de bir tasarruf sağlayabilirsin.

Umarım bu mini rehber sana biraz yardımcı olur 🙂 Yeni iyi fikirlerde görüşmek üzere..

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir