Şimdiye dek izlemediğim için pişman olduğum bir film daha.. Cebimdeki Yabancı.

Okunmayı bekleyen kitaplar ve izlenmesi gereken filmler… Yetişmek istediğim daha bir çok şey var böyle. Bir kitabı soluksuz okuyup bitirdiğimde hissettiğimin aynısı bir duygu yaşadım yine. 2018’de vizyona giren ve çok ses getiren bir filmdi.. Yönetmen Serra Yılmaz! Kendisinin yönettiği ilk film. Burada boynumda fular üzerimde robdöşambr ve elimde viski bardağımla film eleştirilerimi sunmayacağım tabi 🙂 Fakat benim çok sevdiğim, her dakikasından keyif alarak izlediğim bir film oldu. Eskiden beri tanışan yedi kişilik arkadaş grubunun keyifli bir akşam yemeğinde buluşmaları ile başlıyor ve gece boyunca başlarından geçen olayları anlatıyor.

Fakat en çok hoşuma giden iştah açıcı lezzetlerin olduğu sıcak, samimi yemek masası sahneleri oldu.

Yapımcılığını yapan Ferzan Özpetek stilinde, yemek sofralarında geçen hikayelerden bir tanesiydi. Ve izlerken bir kez daha anladım ki sofralar eşsiz toplanma alanları. Filmde en çok konuşulan detaylardan biri de içki bardakları oldu. Çünkü seramik bardakları kısa bir araştırmayla Bodrum’da yaşayan seramik sanatçısı Seda Yaman’ın yaptığını öğrendim. Gerçekten ben de bayıldım muazzam derecede güzellerdi. Ay tutulması sahnesi ile başlayan filme gelecek olursam da karakter analizi muazzamdı. Her gördüğümüz karakter mutlaka birilerinin hayatında var olan biri. Çünkü öyle tanıdık bir his. Sürpriz karakterler, diyaloglar, duyguların geçmesi..

IMDb puanı 6.9 olan filmin başrolünde her bir karakterin bana göre kusursuzca uyduğu isimler yer alıyor. Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Serkan Altunorak, Leyla Lydia Tuğutlu ve Şükrü Özyıldız… Cebimdeki Yabancı mutlaka bir cumartesi akşamı elinde bir kadeh şarabınla izlemen gereken bir film. Çünkü filmi izlerken canın biraz şarap isteyebilir 🙂

İzlemek için de canım Netflix ile buradan izleyebilirsin..

Çünkü sürpriz sonlu filmi mutlaka izlemelisin.

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir