Mekan

Gidilesi görülesi bir yer: Longosphere Glamping!

Glamping… İngilizce “glamour” (cazibe) ve “camping” kelimelerinin birleşmesinden oluşan yeni nesil konaklama formatı. Bunu sağlayan ise bugün bahsedeceğim İğneada Longosphere Glamping!

Nedir bu Longosphere?

Yaşadığımız pandemi koşulları nedeniyle bir yere kıpırdayamadığımız halde gidip görmek istediğimiz çok yer var. Hele ki koşullar müsait olduğunda gitmediklerimiz, görmediklerimiz için yaşadığımız pişmanlıkta cabası. Şimdiden plan yapıyoruz “ilk fırsatta şunu yapacağım, buraya gideceğim” diye.. Ama bugünkü duruma rağmen hala yapabileceğimiz bir şeyler mevcut. Turizm sektörü de buradan yola çıkarak yeni fikirlerin, yeni formatların hayata geçirildiği bir şekil almaya başladı. Geleneksel tatil anlayışları uygulanamaz olduğunda yeni fikirler icat edilir oldu. Kamp alanları ve karavanlara geçen yıl gösterilen ilginin büyüklüğünü duymayan kalmamıştır. Bundan burada bahsetmiştim. Bu yıl da bunun devam edeceğini tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Ama yine de mobil olmaktan ziyade biraz daha yerleşik bir düzen talep edenlere müjde! İğneada’ da Longoz ormanları içerisinde doğanın kucağında bir kaçış seçeneği var artık. Kırklareli’nde Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi’nde kurulan Longosphere tam olarak bunu sağlıyor.

Glamping konusunda Türkiye’nin bu alanda en kapsamlı tesisi olmayı hedefleyen Longosphere Glamping neler sunuyor? Konaklama, sanat atölyeleri, açık hava aktiviteleri ve lezzet alanında hizmetler ve dahası.. Kış koşulları nedeniyle bazı aktiviteleri kısıtlı olsa dahi sezonu açıldıktan sonra da değerlendirilmeli. Şehirden, stresten uzak ormanın içinde sakin bir kaç gün geçirmek her zaman cazip bir fikir olarak gelir. Tabi bu isteğin getirdiği koşulları kolaylaştıran ise bu tesis oluyor. Çünkü orman içerisinde çadırda konaklama yapmak isteyip güvenlik ve diğer durumları göz önünde bulundurduğunda bir çok kişi cesaret edemiyor. Ama Longosphere Glamping tam olarak konaklama seçeneğiyle bu alternatifi gerçek kılıyor. Konaklama seçeneği içerisinde Kaplumbağa Çadır ve Sincap Çadır diye seçenekleri var ki her ikisi de birbirinden sevimli bana kalırsa. Her iki seçeneğinde ayrı güzel özellikleri var.

Bence burası İstanbul’dan bir hafta sonu ardına bakmadan kaçarcasına gidilmesi gereken bir yer. Telefondan teknolojiden de biraz uzak kalınırsa şahane. Orada geçen zaman içerisinde, şehirde ya da günlük yaşamda alınan bir çok yarayı sarabiliriz kanaatindeyim. Çok merak ettiğim ve gitmek istediğim bir yer. Eğer fırsat olur da gidersem burada deneyimlerimi ayrıca bir yazı olarak paylaşacağım söz 🙂

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir