Ev İyi fikir

Kumaş, renk, doku: Mobilya seçimi zamanı

Kumaş, renk, doku: Mobilya seçimi yaparken detaylı araştırmak, rahatlık ve konforu sunabilecek parçaları seçmek kritik bir konu. Kalitesiz bir mobilyanın zamanla sebep olacağı ortopedik sorunların yanı sıra psikolojik olarak da rahatsız verebileceğini tahmin etmek zor değil. Bu yüzden alacağın herhangi bir koltuk, berjer ya da sandalye hakkında yeterli bilgin olmalı.

  • Online alışveriş yapmak gibi bir düşüncen varsa yine de öncelikle aradığın ürünü mağazada gidip görmeni öneririm. Görselliğe aldanıp işlevselliği gözden kaçırmamak gerekir.
  • Mobilyayı kullanacağın salon ölçülerine dikkat etmen gerekir. Öncelikle odanın metrekaresi belirlenirse daha sonra yerleşim aşamasında problem yaşanmamış olur. Büyük salonlarda büyük köşe koltuklar ya da iki üçlü ve iki tekli modeller kullanılabilir.
  • Tasarım, işlevsellik derken malzemeyi unutmamak lazım. Sağlamlığı ve dayanıklılığı, çevreye duyarlı oluşu gibi önemli noktaları kaçırmamalısın. Kullanılan ağacın cinsine kadar detaylı araştır derim.
  • Salon mobilya kumaşlarında kadife, keten ya da teflonlu kumaşlar, oturma odaları içinse keten kumaşlar idealdir. Oturma odası koltuklarında renk seçimini pastel tonlardan yana kullanırken salon mobilyasında tek renk ve özellikle koyu tonlar kullanırsan aksesuarlar da öne çıkacaktır.
  • Mekan küçükse tercih ham ahşap ürünler ve açık renk tonlarından yana olmalı. Ama büyük bir salonda kadife kumaştan Chester koltuk kullanmak şık bir seçim olacaktır. Bunun için ben Mudo diyorum!
  • Mobilya seçimi yaparken sana ilham vermesi için daha önce yazdığım Dünden Bugüne İkonik Sandalye Modellerine bir göz atabilirsin.
  • Mobilyalarını satın alırken ürünle beraber garanti belgesini almayı ihmal etme. Sertifikalarına da bakarsan alacağın ürün içine daha çok sinecektir.

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir