Ev

Natüralist dekorasyon trend alarmı

Natüralist dekorasyon.. İsmi oldukça havalı bence. Hatta uygulandığında mekanı da oldukça havalı bir hale getirdiği aşikar. Peki nedir natüralist dekorasyon? Püf noktaları nelerdir?

Yazın iyice gelmesiyle birlikte evin tamamı ya da sadece bir oda bile olsa dekorasyonda değişikliğe gitmek iyi bir fikir olabilir. Koltukta bize eşlik eden küçük battaniyeleri, kırlentlerimizi dolaplara kaldırdık. Ferahladık. Daha da hafiflemek içinse bir yol daha var: Natüralizm! Doğallığı sürdürmeye odaklanan bu stilde bir kaç detaya dikkat etmek yeterli.

İlk olarak mekanda kullanacağın parçanın doğal dokusunda ve renginde olması gerekiyor. Dengeli ve göz yormayan parçalar kullanmalısın. Işığı ve yazın sıcaklığını artıracak aksesuarlar kullanılabilir. Perdeler keten kumaş, halı tercihi ise kilimden yana yapılabilir. Yanık turuncu, amber, nude renkler bu dekorasyon stilinin ana renkleridir. Tüm evi yeni baştan dekore etmekten kaçınıyor ama yine de biraz değişiklik istiyorsan hasır sepetler, minderler kullanıp ufak dokunuşlar yapabilirsin. Saksı bitkilerini hasır saksılar içine yerleştirip görünümü yumuşatabilir, sepetler ile de ufak tefek dağınıklıkları önleyebilirsin.

Natüralist dekorasyonu evinin her noktasında uygulayabilirsin. Mutfak, banyo hatta çocuk odasında bile yapacağın dokunuşlar çok büyük keyif yaratabilir. Mutfak masasında doğal keten kumaş örtüler, zeminde jüt halı tercih edebilirsin. Banyo aksesuarlarında makrome iple yapılan parçalar son zamanlarda oldukça popüler. Üstelik bir sepet içine renkli ve doğal sabunlar koyarsan mis gibi kokacaktır.

Evinde yazı keyifle karşılaman dileklerimle 🎈

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Yorumlara kapalı.