Ev

Şehirde yazlık ev kodları

Haziran ayı ile iyice ısınan yaz günlerinde marin havasını evine taşımak istiyorsan, yazlık ev kodları bu yazıda seni bekliyor 🏡⚓..

Apartman dairesinde oturuyorsan ama yazlık ev havasını yaşamayı da istiyorsan ilk yapman gereken natürel malzemelere yer vermek olmalı. Ham ahşap bir orta sehpa, keten kumaş perdeler, seramik aksesuarlar ve beyaz&mavi renk uyumu ile temelde bir yazlık ev stili yakalayabilirsin. Mevcut olan mobilyalarınla bu ritmi yakalamak içinse aksesuar gücünden yararlanmak bir diğer seçenek olabilir. Evini yeni baştan marin dekorasyona göre düzenlemek istiyorsan beyaz, ekru ya da bej tonlarda koltuklar, açık renk keten kumaş perdeler, açık mavi tonlara sahip ince bir halı ve yine mavinin tonlarında çizgili ya da düz renkli kırlentler sana istediğin ortamı kolayca yaratacaktır. Ham ahşap yemek masanı yine aynı malzeme bir büfe ile tamamlayabilir, büfe üzerinde keten düz renk kumaş kaplanmış abajurlara yer verebilirsin.

Salonda büyük beyaz bir koltuk kullanmak istersen de Ikea’nın ikonikleşen Ektorp modeli tam olarak ihtiyacını karşılayacaktır. Koltukta kullanacağın beyaz rengi referans alıp diğer parçaların renk kodlarını buna göre uyarlayabilirsin. Sakin bir ortam hazırlayıp renkli seramik aksesuarlarla neşelendirebilirsin. O hep bahsedilen mavi&beyaz Bodrum evlerini ya da renkli Alaçatı stilini evinde uyarladığında tatile gitmesen bile keyifli zamanlar geçirebilirsin. Sadece salonda da değil evinin her noktasında bu kodları kullanabilirsin. Marin desen banyo ve mutfak aksesuarları işini çok kolaylaştıracaktır. Yatak odanda hasır bench kullanabilir, başucuna gelen duvara makrome bir aksesuar asabilirsin. Hatta balkonunda masa ve sandalyelerini beyaz masa örtüsü ve mavi minderlerle tamamlayıp duvar kenarlarına fenerler yerleştirebilirsin. Bir de saksılarında sardunyalar varsa yaz akşamlarını fener ışığında mis gibi balkonunda karşılaman şahane olacaktır 🌺

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir