İyi fikir

Yeni normalin trendi, Karavan tatilleri!

Yeni normal tatil trendi Karavan seyahatleri.. Belirli bir yere sabit kalmadan, özgürce hareket etme şansı sunan karavan tatili, pek çok insanın hayatında mutlaka deneyimlemek istediği aktivitelerden biri. Bunu yaparken zorluk yaşamak istemiyorsan da bu küçük listeye bir göz at derim👀

Karavan kiralamak

Satın almadan da karavan tatiline çıkmak mümkün. Kaç kişiyle yola çıkacağına karar verdiysen yanına alacağın eşyalarını hazırla ve aracını araştır. Çünkü kişi ve eşya faktörleri sana lazım olacak araç için önceden bilmen gereken detaylar. Arabaya bağlanabilen modelleri düşünebilir ya da doğrudan bir karavan kiralayabilirsin. Arabaya bağlanan seçenekler için yolda hareket kabiliyetini de göz önünde tutman gerekir.

Planla, planla, planla

Her adımın planlı olsun. Seyahatinden tatsız anılarla dönmek istemiyorsan organizasyonun baştan belli olsun. Gideceğin şehirler, tercih edeceğin yollar kısacası rotan ve hatta yeme-içme, dinlenme molaların bile düzenli şekilde belirlenmiş olsun. Mutlaka özgür bir tatile çıkıyorsun ve planlama fikri sana sıkıcı gelebilir ama aynı zamanda olası sürprizlere hazırlıklı olur böylece finansal durumunu da zora sokmamış olursun.

Güvenliğini riske atma

Sessiz yerlerde olup dinleneyim derken güvenli bölgelerden çokça uzaklaşmamaya dikkat et mesela. Aracın özelliklerine hakim olup yolda kalma riskini minimize etmelisin. Acil durumlarda ulaşabileceğin hastane, karakol, benzinlik gibi merkezlerin bilgisi ise hep elinin altında, kolay ulaşacağın bir yerde olsun.

Peki rotanı belirledin mi?

Anadolu turu mu yoksa sahil kıyıları mı? Hangisini istiyorsan buna göre bir rota çizmen lazım. Karadeniz kıyı şeridinde dolaşabilir ya da sıcak Ege sahillerini tercih edebilirsin. Muğla’ da Akbük Koyu, Akyaka orman kampı, Hisarönü kamp alanları; Antalya’da Kaş, Çanakkale’de Asos, Kaz Dağları, Bolu Yedigöller, Balıkesir Cunda gidenlerin çokça övdüğü şehirler. Hepsine bir kerede gitmek belki imkansız ama ilk tatilin için kendi şehrine ve ailene yakın olan bir noktadan başlayabilirsin. Karavan yolculuğu deneyimin arttıkça daha uzak ve uzun yollara da çıkmak kolaylaşacaktır.

Gittiğin yerlerde bolca güzel anı biriktirip yenilenmiş olarak dinlenmen dileğiyle 🙂

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir