İyi fikir

Yılın Rengi: Klasik Mavi

Pantone tarafından 2020 yılı için belirlenen renk yani “Klasik Mavi” hepimizi kendine çekiyor..

2020 yılı Klasik Mavi ile anılacak.. Bu renk gerçek bir klasik. Dekorasyonda çarpıcı köşeler yaratmak istiyorsanız bu renge şans verin.

Dekorasyondan modaya, evlerden sokak stiline, mekanlardan tasarımlara kadar pek çok noktada bu yıl bu rengi görmek mümkün olacak. Ahşap parkeler, keten kumaştan fon perde, bej, beyaz ya da toprak tonlarında bir koltuk ve minderler.. Özellikle güneş alan geniş bir salonunuz varsa korkmayın. Yaratıcılığı tetikleyen, sakinlik veren mavinin bu muhteşem tonu ile yaşam alanınızı oluşturun. Tek duvarı bile mavi bırakıp geri kalan beyaz duvarlarla kontrast kurabilirsiniz. Yemek masanızın ya da koltuğunuzun ardında kalan duvar.. Hangisini seçmek isterseniz ..

Bol ışık alan noktalarda koyu rengi özgürce kullanmanın rahatlığını yaşayın..

Çalışma odanız ya da bir kütüphaneniz varsa rengini değiştirmek için iyi bir fikir..

Eskimiş, kumaşı yıpranan ya da renginden artık sıkıldığınız bir berjeriniz varsa onu atmayın. Koltuk kumaşı değiştiren bir dükkana uğrayıp renk seçiminizi yapabilir, koltuğunuzu yeni baştan yaratabilirsiniz. Bu renge özellikle kadife dokular çok yakışıyor. Yazlık eviniz için düşünecek olursanız da keten kumaş şahane duracaktır.

Minderler, halılar, masa örtüleri de kolay değiştirilebilir parçalar. Baştan sona duvar boyamak ya da koltuk, mobilya değiştirmek gözünüzü korkutuyorsa bu küçük parçalardan da yardım alabilirsiniz. Fon perde olarak kullanıp ışığı bile isterseniz engelleyebilirsiniz.

Mutfakta kullanmak isteyenler için beyaz duvar ya da fayanslar ile mükemmel uyum yakalanabilir. Dolap kapaklarını mat boya ile kendiniz de boyayabilirsiniz. Mermer ya da ceviz tezgah yine uyumu tamamlayan bir detay olabilir. Üstelik bu yazımda da bahsettiğim bitki seçenekleriyle mutfakta keyfi katlayabilirsiniz. Beyaz masa ve sandalyeler, mat boyalı dolaplar, saksı bitkileri ve aksesuarlar ile mutfak dekorasyonunuza görenler hayran kalacak.

Bu yıl Pantone klasiği evlere güzel gelecek..

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir