Ev

Zamansız stil ve ipuçları

Geleneksel, modern, eklektik ya da bohem.. Evinde uygulayabileceğin onlarca dekorasyon stili varken hangisini seçip uygulayacağına karar veremediysen, bohem stili uygularken aklın modernde kalıyorsa ve kararsızlık yaşıyorsan zamansız stili öneririm. Zamansız stil ve ipuçları burada..

Pek çok insan için dekorasyon eşyaları bir araya getirip kullanmaktan ibaret olsa da evin karakterinden duvar rengine, mobilyadan perdesine kadar özen gerektiren bir kurgudur bana kalırsa. Markaların sürekli yeniledikleri kreasyonları, değişen trendler, sosyal medyada popülerleşen akımlar ve retro ile geçmişe dönüş rüzgarları.. Hepsi başını döndürüyor, her bir parçayı evinde görmek istiyorsun ama bunun sonu gelmeyeceğini gayet iyi biliyorsun. Zamansız stil uygulayıp evinde her dönemi yaşatabilirsin aslında…

Neler yapabilirsin?

  • Mobilyalar başrolde! Kaliteli bir seçim yapıp yıllarca sıkılmayacağın bir mobilya arıyorsan koltuk için önerim Chester koltuk olacaktır. Kişisel olarak çok beğendiğim bu koltuğu daha önce buradaki yazımda anlatmıştım, bir göz atabilirsin 😉
  • Koltuğu aldıysan yanına tamamlayıcı bir parça daha eklemek istersen de Eames Lounge Chair alıp yıllarca kullanabilirsin. Tv karşısında keyif yapabilir ya da kitaplığının yanında okuma koltuğu olarak değerlendirebilirsin.
  • Halı ya da kilim seçerken renk ve kalitesine dikkat etmen lazım. Sıkılmadan kullanmak için de rengini toprak tonlarında seçebilir, böylece uzunca bir süre rahatlıkla kullanabilirsin. Desenli modeller yerine sakin tasarımlar tercih edebilirsin.
  • Zamanın dışında kendine has bir ev için olmazsa olmaz parça kitaplık! Huş ya da ceviz ağacından sağlam bir kitaplığa salonunda yer vermek istersen Ikea’nın Hemnes kitaplığı tavsiyem olacaktır. Kitaplarını gözünün önünden ayırmak istemiyorsan bu fikir seni mutlu etmeye yetecektir 🙂
  • Perde konusunda bana kalırsa beyaz tül ve keten fon perdeleri yıllar bile eskitemez. Çiçeklisinden renklisine onlarca model perde bulabilirsin ama evini zamandan bağımsız dekore ederken sakin parçalar işini kolaylaştırır.
  • Aksesuar bir mekanı ya kurtaran ya batıran parçadır bence. Ortamdan bağımsız materyaller kullanmak yerine cam ya da seramik parçalar seçmek daha doğru adım olacaktır. Saksı bitkileriyle ortamın havasını değiştirebilir, tablolar asarak duvarlarını kişiselleştirebilirsin.
  • Duvarlarda kullanacağın renk mobilyalarınla uyumlu olmalı, şayet renkte kararsız kalırsan açık gri ya da toprak tonlarına kaçabilirsin. Nötr renkler sayesinde mobilyaları ön plana çıkarman da kolaylaşır.

The Orange Maison*

Merhaba😊
Bloğuma hoş geldin🌸
Umarım yazılarım sana hoşça vakit geçirtir🎈

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir